Najładniejsze gole „latającego Holendra” w barwach Bayernu

Arjen Robben 2. sezon dowodzi, że jest niezastąpiony dla Bayernu Monachium. Częste kontuzje ograniczają ilość jego występów. Jednak, gdy jest już na boisku zadziwia nie tylko efektywnością (34 mecze w Bundeslidze / 25 goli), ale i efektownością swoich bramek. Oto 5 najładniejszych jego bramek w barwach Bawarczyków.

5. Bayern – Hoffenheim 4:0 (81′ gol na 4:0) sezon 2010/2011

Pewna wygrana Bayernu z Hoffenheim przypieczętowana ładnym uderzeniem.

4. Bremen – Bayern 2:3 (83′ gol na 2:3) sezon 2009/2010

W meczu 19. kolejki Bundesligi prowadziła Brema, potem Bayern, aż w 75. minucie wyrównała Brema. Zwycięstwo monachijczykom zapewnia w 83. minucie rzut wolny z ostrego kąta w wykonaniu Holendra.

3. Fiorentina – Bayern 3:2 (65′ gol na 3:2) sezon 2009/2010

Mimo prowadzenia Fiorentiny 2:0 i 3:1 w 1/8 finału Ligi Mistrzów, Bayern nie poddał się. Robben w swoim stylu zszedł z piłką do środka boiska i korzystając ze sprzyjającego wiatru zdobył bramkę dającą awans do 1/4 finału.

2. Manchester United – Bayern 3:2 (74′ gol na 3:2) sezon 2009/2010

W meczu rewanżowym w 1/4 finału Ligi Mistrzów Bayern przegrywał już 0:3. Dzięki wygranej w pierwszym meczu 2:1 do awansu potrzebował 2 trafień. Po golu Ivicy Olica i czerwonej kartce dla zawodnika Manchesteru otworzyła się szansa na awans.

1. Schalke – Bayern 0:1 (112′) sezon 2009/2010

Najładniejszy i jednocześnie chyba najważniejszy gol Robbena. W 1/2 finału Pucharu Niemiec konieczna była dogrywa. W 112. minucie rozpoczyna rajd na własnej połowie. Ten kto zna tego zawodnika wie, że piłki już nie odda… Efekt: Bayern zagrał w wygranym finale.