Reinkarnacja zbrodniarza?

Jeżeli wierzycie w reinkarnacje, to możecie zacząć się obawiać. Sprawdźcie, czy w waszych domach nie hodujecie dyktatora! Adolf powrócił i to w wielu postaciach!

Kiedy natrafiłem na pewną stronę internetową nie wiedziałem, co myśleć. Szaleństwo internautów czy niecodzienne poczucie humoru?

Niemiecki tabloid Bild (pierwowzoru naszego Faktu, oba dzienniki wydawane przez Axel Springer) donosi, że Brytyjczycy naśmiewają się na twitterze z domu, który wygląda jak dyktator III rzeszy (zdjęcie obok). Byłem tym nieco zaskoczony, ale dopiero znaleziony w tym tekście odnośnik do pewnej strony wzbudził moje zdumienie. Pod wiele mówiącym adresem http://www.catsthatlooklikehitler.com ujrzałem masę… można wręcz powiedzieć całą rzeszę kotów, których niecodzienny wygląd nie pozostawia wszelkich wątpliwości, do kogo nawiązują.

Internauci zamieszczają na stronie zdjęcia swoich pupili – tzw. Kittlerów – kotów, które mają pod nosem charakterystyczną czarną plamkę, a często również przypominającą „grzywkę” – atrybuty Adolfa Hitlera.

Wstęp do strony: Całą stronę rozpoczyna wprowadzenie: Czy twój kot wygląda jak Adolf Hitler? Czy każdej nocy budzisz się zlany potem i zastanawiasz się czy zamierza wstać i zaatakować Polskę? Czy podnosi prawą łapę i wydaje dźwięk, który brzmi podejrzanie podobnie do słów „Sieg Miau”? Jest to strona dla ciebie!

Czy jako Polak mam się oburzać, że tragedia milionów ludzi wyrządzona przez zbrodniczy system jest przedstawiana w tak łagodnej, zabawnej formie? Czy stosowne jest III. Rzeszę (ang. Third Reich) przedstawiać grą słów jako futrzaną(Furred Reich)? Niektóre komentarze na stronie można uznać za niesmaczne. Użytkownik Geduza głosi przecież: HAIL KITLER. Można też się zgodzić z Alison, która uważa, że żaden kot nie zasługuje na porównanie go z Hitlerem. Czy to nie jest kolejny przejaw łagodzenia nazizmu?

Pamiętajmy, że przecież propaganda amerykańska podczas wojny cały czas naśmiewała się z Hitlera. Walczyły z nim postaci Disney’a. Także nasi bohaterowie, którzy podczas wojny bezpośrednio padali jego ofiarą, wyśmiewali go wypisując na murach Hycler. Żarty z tyrana są powszechne. Póki odnoszą się tylko do podobieństwa w wyglądzie i nie prowadzą do pochwalania ideologii, nie krzywdzą ofiar. Poza tym jak twierdzą psychologowie pomagają nam one przezwyciężyć traumę.

Wnioski: Niesamowite jak wiele kotów ma ten podejrzany wygląd, który przecież sam narzuca skojarzenie. Nawet jeśli jest to bez smaku i nie na miejscu, z każdym kolejnym zdjęciem trudno powstrzymać się od śmiechu. Ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Na koniec pragnę zaznaczyć, że nie jest to niemiecka strona internetowa.

Poniżej przegląd Kittlerów:

Krzysztof Konrad Kucharski, kwiecień 2011

zdjęcia: http://www.catsthatlooklikehitler.com, Bild.de

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

  • Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

    Dołącz do 3 obserwujących.

  • statystyki

    • 14,125 razy odwiedzono stronę
%d blogerów lubi to: