Fußballowe podsumowanie tygodnia (11.04.)

Podsumowanie najciekawszych zdarzeń minionego tygodnia związanych z niemiecką piłką. Bundesliga i wspaniały występ w Lidze Mistrzów Schalke.

Kuba Błaszczykowski ponownie tylko jako rezerwowy wchodzi na boisko w Hamburgu. Jego Borussia przegrywa wówczas 0:1. Ataki trwają do końca. W 92. minucie Kuba pokazuje na co go stać.

Akcja kolejki. Leverkusen pokonuje St.Pauli 2:1. Od bramki Stefana Kießlinga na 1:1 dużo bardziej efektowne było wypracowanie akcji przez Castro i Derdiyoka.

Interwencja sezonu! Dortmund przeważał w meczu z HSV, ale nie potrafił długo zdobyć bramki. Nawet strzał z 20 cm Mario Götze nie był skuteczny. Znakomita interwencja Gojko Kacara.

Van Gaal raus! – krzyczą kibice Bayernu i ich żądanie zostaje spełnione. Po tym błędzie bramkarza Krafta Bayern remisuje w Norymberdze i traci 3. miejsce w tabeli. Miejsce w Lidze Mistrzów jest zagrożone, więc zarząd Bayernu rezygnuje ze współpracy z Holendrem.

Gol kolejki. Freiburg mimo gry w osłabieniu i prowadzenia 2:1 Hoffenheim ostatecznie wygrywa z TSG Hoffenheim. Bramka Juliana Schustera na 1:0 jest ozdobą meczu. Przypomina się Leszek Pisz…

Gol sezonu w Lidze Mistrzów? Wprawdzie Schalke wygrało 1/4 finału z Interem 5:2, ale najpiękniejszy moment meczu należał do obrońców trofeum: Gol z połowy boiska i to na samym początku meczu!