Prezent niespodzianka dla neonazistów

Na festiwalu rockowym grup skrajnie prawicowych „Rock für Deutschland“, który odbył się 6. sierpnia w miejscowości Gera rozdano 250 koszulek. Na obrazku trupia czaszka i napis „Hardcore Rebellen“, po bokach opuszczone flagi. Dopiero w domach neonaziści przeżyli niemiłą niespodziankę.

Po wypraniu koszulek w pralce wyszło na jaw prawdziwe przesłanie: pod „hardcorowym” nadrukiem znajdował się kolejny, niespieralny. Głosił: Co potrafi twoja koszulka, może także Ty – pomożemy Ci wydostać się z prawicowego ekstremizmu. Obok podano dane kontaktowe organizacji EXIT Deutschland.

Ten T-shirt trojański rozdawany był przez EXIT-Deutschland. Organizacja ta wspiera osoby, które chcą się wycofać z sceny skrajnie prawicowej i neonazistowskiej.

„Tym T-shirtem chcieliśmy uzyskać rozgłos w tym środowisku i przemówić przede wszystkim do młodych ludzi, którzy nie są jeszcze tak przesiąknięci tą ideologiąmówi założyciel EXIT-Deutschland Bernd Wagner.

EXIT-Deutschland uważa, że akcja się udała. Jako dowód cytuje komentarz zamieszczony na jednej z nieosiągalnych już stron na Facebooku. Użytkownik „Arno Nymer“ pisze „trzeba im przyznać że czasem wpadają na dobre pomysły ;)”.

Muszę przyznać, że to niezły pomysł. EXIT-Deutschland dzięki niej będzie znana nie tylko między neonazistów, ale i na całym świecie. Trzymam kciuki!

Krzysztof Konrad Kucharski, sierpień 2011

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

  • Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

    Dołącz do 3 obserwujących.

  • statystyki

    • 14,125 razy odwiedzono stronę
%d blogerów lubi to: