Gwiazdy pracują dla Polski?

Jak najprościej zyskać sympatię Polaka? Opowiedz o swoich polskich korzeniach, pokaż swój pozytywny stosunek do Polski, albo przynajmniej spróbuj coś powiedzieć po polsku.

Polski MSZ chciał pokazać całemu światu, że wiele osób zna dobrze nasz kraj i bardzo go lubią. Z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej opublikowano film, który miał tego dowieść. Bohaterowie filmu? Znani na całym świecie aktorzy i muzycy: Natalie Portman, Linda Evangelista, Josh Lucas, Leslie Nielsen, Morgan Freeman, Terence Stamp, Zucchero, Robert Duvall, Bill Nighy, Daniel Radcliffe, Robert Redford, Kevin Reynolds, Peter Weir, J.M. Jarre, Danny Devito, Christopher Lambert, Russel Crowe, Tom Hanks, James Gray, Ralph Finnes, Placido Domingo, Val Kilmer, Enya, John Cleese, Ian Gillan, Jim Carrey.

Polacy czują się dumni i cieszą się z wypowiedzi gwiazd. Na pewno zyskają one ich sympatię. Pojawia się jednak problem: Czy gwiazdy wiedziały, że wystąpią w filmie reklamowym? Minister Spraw Zagranicznych nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wypowiedzi były zbierane latami przez dziennikarza Romana Rogowieckiego. Miał prawo wykorzystać je w filmie promocyjnym? Twórcy bronią się twierdząc, że to nie reklama, tylko film dokumentalny. Sami oceńmy!

Krzysztof Konrad Kucharski, wrzesień 2011

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

  • Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

    Dołącz do 3 obserwujących.

  • statystyki

    • 14,125 razy odwiedzono stronę
%d blogerów lubi to: