„Prezydent sięgnął bruku”?

Drobne niedopatrzenie, przesadna uprzejmość, a może potrzeba polityka aby popularne medium mówiło o nim dobrze? Trudno stwierdzić co kierowało prezydentem Bronisławem Komorowskim, że podpisał list z życzeniami z okazji 20-lecia istnienia „Super Expressu”. Pewne jest to, że pochwały są przesadzone i niebezpiecznie dowartościowują brukowce. Publicyści ciekawie komentują fakt, że „prezydent sięgnął bruku” ( Wojciech Szacki, Gazeta Wyborcza).

 „Zachodzę w głowę, jakiej to „aktywizacji obywatelskiej” gratuluje Prezydent tabloidowi. Czy ma nią być drukowanie gołej baby? A może chodzi o tekst sprzed kilku tygodni „Gąsowski fedruje małym palcem w nosie” i zdjęcia aktora z podpisem „z udrożnionym nosem Gąsowski mógł delektować się zupą i lekko oddychać, gdy usta były pełne pyszności”. A może o wydrukowanie zdjęć Piesiewicza w sukience, żeby cała Polska miała ubaw a nakład wzrósł? A może „ważne i unikatowe na rynku prasowym przedsięwzięcie” to wydrukowanie na czołówce portretu Leppera z dorysowanym sznurem i pętlą” – „Za co Komorowski kocha brukowce” Grzegorz Sroczyński, Gazeta Wyborcza

 „Informuję pana prezydenta, że ‘Super Express’ aktywizował dotąd Polaków, publikując zdjęcia Krzysztofa Piesiewicza, ciało Waldemara Milewicza i Jolantę Kwaśniewską zasłaniającą biust. Ma znaczny wkład w sztukę wywiadu, bo to właśnie w ‘SE’ Renata Beger mówiła o kurwikach” – Tomasz Machała, „Wydarzenia”, Polsat.

Krzysztof Konrad Kucharski, listopad 2011

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

  • Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

    Dołącz do 3 obserwujących.

  • statystyki

    • 14 719 razy odwiedzono stronę
%d blogerów lubi to: